Már megint egy elképesztő magyar sportsiker

A Vasas parasportolója sorstársainak azt üzente, soha ne adják fel.

Mi történt? Illés Fanni ezüstérmet szerzett az SB4-es kategória 100 méteres mellúszás döntőjében a párizsi paralimpián – írja az MTI. A magyar versenyző a délelőtti előfutamában a második legjobb időt úszta, így az esti döntőben az 5-ös pályán úszhatott. A Vasas úszója 50 méternél a negyedik helyen fordult, a táv második felében viszont ő és az olasz Giulia Ghiretti is belehúztak, és mindketten lehagyták az addig vezető kínai Cseng Csiaót.

A végén úgy tűnt, hogy a magyar úszó vezet, de végül kiderült, hogy Ghiretti győzött, Illés négy századdal lemaradva a második helyen végzett.

A verseny után. „Az út, amit bejártam, nem volt egyszerű. Két évvel ezelőtt született meg a kisfiam, sajnos elkapott a szülés utáni depresszió. Nagyon nehéz volt visszakapaszkodni onnan. Üzenem a magyaroknak: sajnálom, hogy csak egy ezüst, de nekem ez egy aranyéremmel ér fel. Nem bánkódom, tényleg örülök az ezüstnek – nyilatkozta Illés Fanni az M4 Sportnak a döntő után.

Illés Fanni. Világ- és Európa-bajnok, paralimpiai bajnok úszó, 2021-es olimpia 100 méteres mellúszásának bajnoka, a párizsi olimpia ezüst érmes versenyzője. A sportoló szerepelt a Forbes 30/30-as listáján is.

Előzmények. Az idei paralimpia első érmét Konkoly Zsófia szerezte múlt csütörtökön, ő a 400 méteres gyorsúszásban győzött.

The post Már megint egy elképesztő magyar sportsiker appeared first on Forbes.hu.