A gyomorrontás tojással is kezelhető?

Gyomorrontáson sokan estek már át. Elmondható, hogy elsősorban a gyermekek „betegsége”, de azért felnőtteknél is előfordul, hogy több ételt esznek a kelleténél egy-egy étkezés alkalmával. Gyomorrontás esetén a gyomor túlterhelődik és olyan tünetek jelentkezhetnek, mint hasmenés, hányinger, hányás, puffadás vagy székrekedés. Léteznek olyan gyógynövények és táplálékok, amelyek nagyon hatékonyak a gyomorrontás tüneteinek enyhítésében. Ha azonban a tünetek nem múlnak el vagy súlyosbodnak, mindenképpen orvosi kivizsgálás szükséges.

A gyömbér nagyon hatékony lehet a gyomorpanaszok kezelésében. Gyomorégés, gyomorrontás, émelygés és hányás esetén főzzünk egy adag gyömbérteát, és kis kortyokban fogyasszuk el. Forraljunk fel 2 dl vizet, majd adjunk hozzá egy nagyobb ujjnyi meghámozott és lereszelt gyömbérgyökeret. Szűrve, de szűrés nélkül is fogyaszthatjuk.

A kamillából készült tea is számos gyomor- és bélrendszeri probléma esetén fogyasztható. Alkalmazható puffadásra, emésztési zavarokra, hasmenésre, hányingerre és hányásra. A kamilla emellett gyulladáscsökkentő és bélnyugtató hatással is rendelkezik.

A borsmenta szintén nagyon hatékony székrekedés, hasmenés, puffadás és gyomorfájdalom esetén. Nemcsak gyomorrontás esetén alkalmazható a gyógynövényből készült tea, hanem azok számára is, akik IBS-szel, azaz irritálisbél-szindróma nevű betegséggel küzdenek. A menta sok gyomorpanaszon segíthet, de fokozhatja a savas reflux tüneteit, és azok a személyek is mértékkel fogyasszák, akik vesebetegségben, májbetegségben vagy epehólyag-betegségben szenvednek.

Az édesgyökér az egyik leghatékonyabb gyógynövény gyomorpanaszok és a gyomorfekély természetes kezelésében. A savas reflux enyhítésére is fogyaszthatjuk az édesgyökeret tea vagy tabletta formájában.

A lenmag rostokban bővelkedik, így segít a bélmozgás szabályozásában. Nemcsak a gyomorrontás tüneteit enyhíti, de krónikus székrekedés esetén is alkalmazható. A lenmagot fogyaszthatjuk őrölt formában, például joghurtban elkeverve, de a lenmagolajat is fogyaszthatjuk.

A pektin is egyfajta rost, amely enyhíti a gyomorpanaszokat és elősegíti a jól baktériumok elszaporodását. Az alma gazdag forrása a pektinnek. A pektin akkor is hasznos, ha hasmenéstől vagy székrekedéstől szenvedünk.

Ha gyomorpanaszunk, hasmenésünk van, akkor fogyaszthatunk tojást, ugyanis a tojás jelentősen lassítani tudja a bélmozgást. Ha azonban a gyomorrontás székrekedéssel párosul, jobb, ha nem eszünk tojást, ugyanis csak súlyosbítja a tüneteket.

Amennyiben a gyomorrontás mellett hasmenésünk van, mindenképpen ügyeljünk az elektrolitok pótlására. A banán jó választásnak bizonyul, hiszen tele van káliummal.

Hasmenés esetén kerüljük a rostban gazdag táplálékokat, ugyanis ezek az ételek csak fokozzák a tüneteket. Ellenben a fehér rizs nagyon hatékony a hasmenés megszüntetésében.

Hasmenés és hányinger esetén jó lehet még a pirítós is. Igyunk mellé egy bögre kamillateát, amit ezúttal ne ízesítsünk se mézzel, se citromlével.

A főtt burgonya könnyen emészthető, és keményítőtartalmú energiaforrást biztosít a szervezet számára. Gyomorrontás esetén kerüljük az erős fűszerek és a vaj hozzáadását, egy pici sót azonban adhatunk hozzá.

Emésztési problémák esetén nagyon sokat segíthet a citromos-gyömbéres víz, amely enyhíti az émelygést, és segíti az emésztést. C-vitamint és más antioxidánsokat is biztosít a szervezet számára. Nemcsak a gyomorpanaszokat enyhíti, de az immunrendszert is erősíti ez az ital.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed