Hatalmas siker: Vas Kata Blanka megszerezte a piros trikót, ő vezeti a női Vueltát

Másodikként ért célba a második szakaszon, így összetettben Vas Blanka Kata vette át a vezetést a női Vueltán. Ezzel övé a spanyol körverseny élén álló bringásnak járó piros trikó.

A vasárnapi csapatidőfutam után a Bunol és Moncofa közötti 118,5 kilométeres szakasz várt hétfőn a versenyzőkre. A mezőnyhajrát ígérő etap utolsó kilométerein két bukás is volt, de a remekül helyezkedő 22 éves magyar bajnok mindkettőből kimaradt. A hajrát jó ütemben indította és csak fél kerékpárhosszal maradt el a kanadai Alison Jacksontól.

A második hely az időjóváírásnak köszönhetően elég volt ahhoz, hogy az SD Worx versenyzője összetettben az élre álljon. A következő szakaszok nem ígérkeznek túl nehéznek, így minden bizonnyal pár napig még Vas hordhatja a piros trikót.

A magyar kerékpársport nagy napja a mai, Vas eredménye Valter Attila 2021-es sikeréhez hasonlítható, amikor a bringás megszerezte a rózsaszín trikót a Giro d’Italián. (via MTI)